Archiwum kategorii: Różne

Kolejny koniec ze zmianą czasu?

Które to już podejście? Czyżby sprawa zniesienia zmiany czasu dojrzała od 2017 r. i czy uda nam się dożyć tej szczęsnej chwili? Projekty kontrowersyjne albo po prostu głupie realizowane są o wiele szybciej…

Ministerstwo Rozwoju i Technologii pracuje nad nowymi przepisami ws. wprowadzenia i odwołania czasu letniego – powiedziała PAP wiceszefowa resortu Olga Semeniuk. Dodała, że do opracowania regulacji dot. zmian czasu zobowiązane są wszystkie kraje UE.

Źródło: Koniec ze zmianą czasu? MRiT pracuje nad nowymi przepisami – GazetaPrawna.pl

City Of Silence

Warszawa w czasie pandemii

Dramatyzm ujęć niewątpliwie podrasowano właściwym doborem dnia i godziny (niedziela około godz. 9.00 – w normalnych warunkach też jest pusto), ale i tak robi wrażenie.

Źródło: YouTube

Regulaminowe skutki braku kultury

Brak komunikacji między stronami rozmowy telefonicznej z przyczyn pozatechnicznych i regulaminowe skutki braku kultury – w §4 pkt 7 regulaminu Biura Obsługi Interesantów Sądu Rejonowego w Pruszkowie:

„Pracownik BOI ma prawo rozłączyć się z interesantem bez załatwienia jego sprawy, jeżeli mimo jego upomnień, interesant używa słów powszechnie uznanych za obraźliwe lub gdy prowadzenie rozmowy z interesantem jest niemożliwe z uwagi na brak komunikacji między stronami (np. interesant uporczywie krzyczy).”

Nie wiedzieć czemu przypomniała mi się z dawnych lat ostatnia strona „Przekroju”.

Źródło:
Regulamin Biura Obsługi Interesanta (pdf)